Širdies koherentiškumas

  • Post category:Blog'as

  

 

Kontroliuoti savo širdies ritmą gali ne tik jogos ir meditacijos mokytojai po daugelio metų praktikos, ištikrųjų tai gali padaryti kiekvienas.  Tikriausiai pastebėjote, kad kai apima stresas, nerimas, giliau įkvėpus ir iškvėpus keletą kartų, labiau nusiraminate, taip yra todėl,kad gilus kvėpavimas padeda mūsų širdžiai pasiekti korerentiškumo (darnos) būseną.

Kai patiriate stresą ar nerimą galite pastebėti kad sulaikote kvėpavima ar įtempiate raumenis. Dėl šio  nesąmoningo veiksmo padažnėja širdies ritmas. Kontroliuodami kvėpavimą galite kontroliuoti savo širdies koherentiškumą ir širdies plakimo greitį.

Kas yra širdies koherentiškumas

Širdies koherentiškumas tai būsena, kai širdis, protas ir emocijos yra sinchronizuoti ir subalansuoti. Ši būsena siejama su ramybe, atsipalaidavimu ir kognityvinių funkcijų pagerėjimu.

Tyrimai parodė, kad tokie metodai kaip  meditacija ir gilus kvėpavimas gali padidinti širdies koherentiškumą. Šios praktikos suaktyvina parasimpatinę nervų sistemą ir skatina proto ir kūno ramybę.

Širdies koherentiškumas daro įtaką sveikatai, įskaitant sumažėjusį stresą ir geresnę širdies ir kraujagyslių funkciją.  Tai gerina rezultatus sporto, akademinėje ir lydesrystės srityse.

Koherentiška širdis plaka ritmiškai ir darniai. Kai širdis funkcionuoja koherentiškai , mums tampa prieinami jos proto resursai (širdis turi savo protą). 

Širdies matematikos (HeartMath) insituto turėjai taip sako apie širdies koherentiškumą: “Kai mes sąmoningai pasiekiame širdies koherencijos būseną ir kai suderinam širdies darbą su aukštomis emocijomis, tampame nepaprastai įžvalgūs. Tas įžvalgas mums siunčia širdies protas ir mes galime jomis pasinaudoti savo bei kitų žmonių labui.”

Širdies vaidmuo jūsų sveikatai

Širdis yra fizinis organas atsakingas už kraujo tekėjimą visame kūne ir taip pat širdis atlieka pagrindinę funkciją norint pasiekti širdies koherentiškumą. Tyrimai įrodė, kad širdis taip pat turi savo nervų sistemą, vadinama širdies nervų sistema, kuriai įtaką daro mūsų mintys ir emocijos. Kai efektyviai veikia širdis, efektyviai funkcionuoja visas kūnas.

Širdies ligos ir problemos turi rimtų pasekmių bendrai sveikatai. Sumažėjęs kraujotakos efektyvumas, užsikimšusios artetijos  padidina insulto ir širdies priepolio riziką. Šios problemos paveikia gyvenimo kokybę taip pat širdies problemos yra viena dažniausių mirties priežasčių.

Yra keletas faktorių kurie prisideda prie sveikos širdies  palaikymo, įskaitant mitybą, mankštą, genetinį polinkį ir streso valdymą. Subalansuota mityba, kurioje yra daug vaisių ir daržovių bei daugiau sočiųjų riebalų padeda palaikyti sveiką cholesterolio kiekį. Reguliarus fizinis aktyvumas padeda išlaikyti stiprią širdį ir sumažina širdies ir kraujagyslių ligų rizikas. Neigiamų emocijų paleidimas, streso valdymas , meditacija tai pat prisideda prie sveikos širdies palaikymo.

Svarbu teikti primanybe sveiko gyvenimo būdo palaikymui, kad būtų išsaugotos mūsų širdies funkcijos ir būtų  optimizuota bendra sveikata. Tai apima: sveiko maisto vartojimą, fizinį aktyvumą, streso valdymą ir profilaktinį medicininį patikrinimą, jei reikia. Rūpindamiesi savo širdimi galime pagerinti ne tik savo širdies ir kraujagyslių sveikata, bet ir bendrą savijautą.

Širdis

Nuo pačių seniausių laikų žmonės širdį vadino sveikatos, išminties, intuicijos, aukštesniosios sąmonės ir meilės simboliu. Širdis – vedlys, vedantis mus per gyvenimą. Senovės Egipto gyventojai tikėjo, kad širdis yra visos  žmogiškoios  būties centras.Širdis generuoja elektromagnetinius laukus ir širdimi mes jaučiame vieningąjį lauką, todėl širdis yra intuityvaus žinojimo ir meilės šaltinis, per kurį mes gauname “aukštesniuosius nurodymus”.  “Klausyk savo širdies” -žodžiai turintys labai gilią prasmę. 

Mes galime reguliuoti savo vidines būsenas ir sukurti širdies koherenciją, kad ir kokios nepalankios būtų išorinės aplinkybės. Koherentiška širdis nepatiria pražūtingų streso padarinių ir nesuserga. (Joe Dispenza)

Koherentiškos širdies nauda 

Padidėjusi fizinė ir emocinė gerovė

Vienas iš padidėjusių širdies koherentiškuo privalumų yra pagerėjusi fizinė ir emocinė savijauta. Kai širdis yra koherentinėje būsenoje, ji gali veikti optimaliu lygiu, todėl pagerėja širdies ir kraujagyslių sveikata ir bendra fizinė savijauta.

Tyrimai parodė ,kad žmonės, turintys koherentiškas širdis  patiria mažesnį streso ir nerimo lygį, todėl pagerėja emocinė savijauta. Atliekant širdies koherentiškumo praktikas ilgainiui sustiprėja kognityvinės ir emocinės fukkcijos  kas lemia  laimingesnį ir sveikesnį gyvenimą.

Streso valdymas

Kai mūsų širdis yra koheretiškumo būsenoje, ji sukatyvina  organizmo atsipalaidavimo reakciją ir sumažina nervų sistemos, atsakingos už kovok arba bėk reakciją, aktyvumą. Tai leidžia mums aiškiau ir ramiau reaguoti į stresines situacijas.

Tyrimai taip pat parodė, kad širdies koherentiškumas sumažina kortizolio lygį, hormono, išsiskiriančio reaguojant į stresą, kiekį  ir pagerina bendrą savijautą bei sužadina teigiamas emocijas. Širdies koherentiškumas taip pat pat padidina neuromediatorių, tokių kaip  dopaminas ir seratoninas kiekį, užkertant kelią nerimui ir depresijai.

Kadangi širdis kontroliuoja tokius hormonus kaip DHEA (atsakingas už  tostesterono ir estrogenų gamybą), adrenaliną, aurikuliną, oksitociną ir kortizolį, tai daro jiems įtaką. Apskritai širdies darnos praktikavimas gali padėti mums geriau reguliuoti streso lygį ir lengvai valdyti sudėtingas situacijas.

Pagerėjusi intuicija

Kitas širdies darnos pranašumas yra pagerėjęs protinis aiškumas. Kai širdis yra darnoje, ji siunčia signalus į smegenis, ir skatina  ramią ir susikaupusią būseną. Tai leidžia aiškiau mąstyti, geriau priimti sprendimus ir padidinti kūrybiškumą.

Be to, tyrimai parodė, kad širdies darnos būsenoje esantys asmenys pagerino atmintį ir informacijos apdorojimo gebėjimus. Šis pagerėjęs protinis aiškumas gali padidinti produktyvumą ir pagerinti bendrą savijautą.

Padidėjęs energijos lygis

Širdis, kaip pagrindinis kūno organas, siurbiantis kraują ir deguonį į likusį kūną, atlieka lemiamą vaidmenį palaikant energijos lygį. Kai širdis yra darnioje būsenoje, ji gali efektyviau pumpuoti kraują, todėl pagerėja kraujotaka ir padidėja deguonies srautas visame kūne.

Tai gali padidinti fizinę ištvermę ir protinį aiškumą, o tai padidina bendrą energijos lygį. Be to, širdies darna taip pat gali sumažinti stresą ir pagerinti emocinę savijautą, o tai gali prisidėti prie aukštesnio energijos lygio.

Geresnė miego kokybė

Kai širdis yra darnoje, ji siunčia signalus į smegenis, skatinančius nusiraminimą ir atsipalaidavimą. Tai gerina miego kokybę ir pagerina atsistatymo ir atkuriamojo poilsio  fukcijas.

Kadangi, širdies darna padeda reguliuoti streso lygį, tai taip pat prisideda prie geresnio miego. Apskritai širdies darnos įtraukimas į kasdienį gyvenimą pagerina miego kokybę ir bendrą savijautą.

Pagerėjusi širdies ir kraujagyslių sveikata

Geresnė širdies ir kraujagyslių sveikata yra vienas iš pagrindinių širdies korenetiškumo privalumų. Kai širdis yra darnioje būsenoje, ji efektyviau ir veiksmingiau pumpuoja kraują visame kūne. Tai gali pagerinti kraujotaką, sumažinti kraujospūdį ir sustiprinti bendrą širdies ir kraujagyslių sistemą.

Be to, buvo įrodyta, kad širdies darna mažina stresą ir pagerina emocinę savijautą, o tai abu turi teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sveikatai.

Padidėjusi gyvenimo trukmė

Kitas širdies darnos privalumas yra ilgesnė gyvenimo trukmė. Tyrimai parodė, kad asmenys, kurie reguliariai praktikuoja sąmoningą kvėpavimą, meditaciją, jogą, turi mažesnį streso hormonų ir uždegimo lygį, kas sukelia daugybę lėtinių sveikatos problemų ir sumažina ilgaamžiškumą. Be to, asmenys, kurie užsiima praktikomis kurios daro įtaką širdies koherentiškumui, dažnai pagerina širdies ir kraujagyslių sveikatą, o tai labai svarbu bendrai gyvenimo trukmei.

Taip pat buvo įrodyta, kad širdies koherentiškumas pagerina nuotaiką ir savijautą ir tai teigiamai veikia gyvenimo trukmę. Apskritai, reguliarios praktikos užtikrinančios širdies koherentiškumą turi daug naudos fizinei ir psichinei sveikatai, o tai galiausiai gali lemti ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą.

Vidinė Ramybė

Vienas iš pagrindinių koherentiškumo privalumų yra gili vidinė ramybė. Ši ramybė yra ne laikinas jausmas, bet gilus ramybės ir pasitenkinimo jausmas.

Kai širdis yra darnoje, ji siunčia signalus į smegenis, skatinančius ramybės ir atsipalaidavimo jausmus. Tai leidžia geriau valdyti stresą ir emocinį reguliavimą. Teigiamos emocijos, tokios kaip dėkingumas, atjauta,džiaugsmingumas yra susijusios su nuosekliu širdies ritmu, o neigiamos emocijos yra susijusios su nenuosekleliu širdies ritmu. Tai rodo, kad nors nemalonios emocijos gali fiziškai išsekinti, teigiamos emocijos gali turėti fiziologiškai atstatantį poveikį.

Esant teigiamoms emocinėms būsenoms, širdis siunčia signalus į smegenis, kurie padeda pagerinti kognityvines fukcijas ir sužadina teigiamas emocijas. Tai rodo, kad gerinant savo širdies koherentiškumą ir palaikant teigiamas emocijas tai turi didžiulį poveikį mūsų fizinei ir psichinei sveikatai.

Be to, tyrimai parodė, kad širdies darna taip pat padidina atjautą, priemimą ir gebėjimą užmegzti ryšį su kitais, o tai pagerina santykius ir gilesnį ryšio su pasauliu jausmą.

Visi šie veiksniai prisideda prie vidinės ramybės jausmo ir bendros gerovės.

Vienybė su savimi ir su pasauliu

Kai širdis yra darnoje, tai reiškia, kad visos kūno sistemos veikia optimaliai ir harmoningai viena su kita. Tai reiškia pusiausvyros ir suderinimo jausmą savyje, o tai padidina samoningumą ir savęs priėmimą.

Be to, ši vidinė vienybė leidžia užmegzti gilesnį ryšį ir suprasti kitus bei mus supantį pasaulį. Sugebame žvelgti į situacijas aiškiai ir atvirai, todėl galime efektyviau bendrauti ir bendradarbiauti. Kaip minėta aukščiau, mes taip pat labiau prisitaikome prie aplinkinių poreikių ir jausmų, jausdami atjautą ir empatiją.

Apskritai širdies koherentiškumas sukelia vienybės jausmą mumyse ir su kitais, todėl gerėja santykiai, sprendimų priėmimas ir bendras pasitenkinimo bei pilnatvės gyvenimu jausmas.

Padidintas atsparumas

Kai esame širdies darnos būsenoje, mūsų nervų sistema yra subalansuota ir geriau susitvarko su stresu. Tai leidžia mums greičiau atsigauti iš sudėtingų situacijų ir išlaikyti emocinį stabilumą sudėtingais laikais.

(Kai susiduriame su sudėtingosmis aplinkybėmis, kurios verčia mus sulaikyti kvapą, kvėpuoti paviršutiniškai. , žinome, kaip reaguoti.  Mes leidžiame jausti ir patirti viską , ką tik galime, giliai įkvėpiame ir gyvename toliau.)

Širdies koherentiškumo  praktikos

Asmenys, kurie reguliariai praktikuoja širdies koherentiškumą, praneša apie pagerėjusią nuotaiką ir didesnį gebėjimą susidoroti su stresu kasdieniame gyvenime. Galiausiai, tyrimai rodo, kad širdies darnos praktikos pagerina bendravimą ir bendrą pasitenkinimą romantiškomis partnerystėmis.

Speciali širdies koherentiškumo praktika

Norėdami išnaudoti visas šios praktikos galimybes, tiesiog prisiminkite 365.

3: Pabandykite praktikuoti širdies koherentiškumą 3 kartus per dieną

6: Pratimo metu atlikite 6 įkvėpimus per minutę. Įkvėpkite 5 sekundes, tada iškvėpkite 5 sekundes.

5: Kiekvienas širdies koherentiškumo kvėpavimo seansas turi trukti 5 minutes.

Nors šios kvėpavimo praktikos teigiamas poveikis gali prasidėti vos po trijų minučių praktikos ir tęstis nuo keturių iki šešių valandų, nuosekli praktika suteiks dar daugiau naudos. Pažiūrėkite į taip kaip kaip į ėjimą į sporto salę: po vienos treniruotės jausitės puikiai, bet jei įprasite reguliariai mankštintis, bendrai pagerinsite savijauta.

Kaip pasiekti širdies koherenciją

Yra keletas būdų, kaip pasiekti širdies koherenciją, įskaitant gilaus kvėpavimo pratimus, pozityvaus mąstymo ir vizualizacijos metodus bei sąmoningumo praktikas.

Gilaus kvėpavimo pratimai

Gilaus kvėpavimo pratimai apima gilų įkvėpimą per nosį ir lėtą iškvėpimą per burną, sutelkiant dėmesį į kvėpavimo pojūtį ir leidžiant įtampai ar stresui išeiti ir paleidžiant bet kokią įtampą su kiekvienu iškvėpimu. Kai kvėpuojame lėtai, giliai, suaktyvinamas klajoklis nervas, atsakingas už širdies ritmo reguliavimą. Svarbiau pajautus bet kokia kylančią emociją ar įtampą, leisti viskam būti, su niekuo nekovoti ir nespriešinti, tiesiog stebėti iš sąmoningo stebėtpjo pozicijos,

Gilaus kvėpavimo pratimus galima atlikti bet kada ir bet kur, todėl tai yra patogus ir prieinamas būdas širdies koherentiškumui pasiekti. Norėdami praktikuoti gilų kvėpavimą, raskite patogią sėdėjimo padėtį ir padėkite vieną ranką ant pilvo, o kitą – ant krūtinės.

Lėtai įkvėpkite per nosį, leisdami rankai ant pilvo pakilti, o ranka ant krūtinės turėtų išlikti santykinai rami. Lėtai iškvėpkite per sučiauptas lūpas, jausdami, kad ranka ant pilvo nusileidžia, kai visiškai iškvėpiate. Pakartokite šį pratimą keletą minučių, sutelkdami dėmesį į įkvėpimo ir iškvėpimo ilginimą.

 

Kitas gilaus kvėpavimo pratimas yra pakaitinis kvėpavimas šnervėmis. Šis  kvėpavimo pratimas  apima įkvėpimą per vieną šnervę ir iškvėpimą per kitą šnervę. Įrodyta, kad šis metodas padidina širdies ritmo kintamumą, o tai rodo širdies koherentiškumo  padidėjimą.

Norėdami praktikuoti šią techniką, pradėkite nuo patogios sėdėjimo padėties tiesiu stuburu. Dešine ranka uždėkite rodomąjį ir vidurinįjį pirštus tarp antakių, o nykščiu uždarykite dešinę šnervę.

Giliai įkvėpkite per kairę šnervę, tada bevardžiu pirštu uždarykite kairę šnervę, iškvėpdami per dešinę šnervę. Įkvėpkite per dešinę šnervę, tada pakeiskite šnerves ir iškvėpkite per kairę šnervę. Kelias minutes kvėpuokite keisdami šnerves.

Atliekant šį pratimą taip pat svarbu sutelkti dėmesį į patį kvėpavimą – pastebėti jo gylį ir tėkmę, nebandant jo valdyti. Kai priprasite prie šio pratimo, galite palaipsniui ilginti kiekvieno įkvėpimo ir iškvėpimo trukmę.

Įrodyta, kad gilaus kvėpavimo pratimai ne tik suaktyvina klajoklio nervą ir skatina širdies darną, bet ir mažina stresą bei pagerina bendrą savijautą. Reguliarus gilus kvėpavimas kasdienybėje  yra paprastas, bet galingas fizinės ir emocinės sveikatos gerinimo įrankis.

Pozityvaus mąstymo ir vizualizacijos metodai

Teigiamo mąstymo ir vizualizacijos metodai apima aktyvų neigiamų minčių ar emocijų perkėlimą į pozityvesnius, taip pat savęs vizualizavimą ramybės ir atsipalaidavimo būsenoje. Svarbu sutelkti dėmesį į teigiamas mintis ir visose situacijose įsivaizduoti teigiamą rezultatą. Tai padeda sumažinti stresą ir nerimą, taip pat pagerina bendrą fizinę ir emocinę savijautą.

Vizualizacijos metodai apima detalų norimo rezultato ar scenarijaus įsivaizdavimą, naudojant visus pojūčius. Tai gali būti naudojama įvairiems tikslams, pavyzdžiui, gerinti sporto rezultatus ar ugdyti kūrybiškumą.

Teigiami teiginiai (afirmacijos)  yra dar vienas įrankis, kurį galima naudoti norint pakeisti požiūrį ir pertvarkyti neigiamas mintis ir įsitikinimus. Pozityvumą skatinančių frazių ar teiginių kartojimas padidina pasitikėjimą savimi ir gerina savijautą.

Reguliarus šių metodų praktikavimas sukelia subalansuotą proto būseną, o tai savo ruožtu turi teigiamos įtakos širdies darnai.

Mindfulness praktikos

Sąmoningumo praktikos apima buvimą čia ir dabar, savistabą , nemalonių minčių ir emocijų stebėjimą be prisirišimo ar reakcijos, jų paleidimą ir vizualizavimą ir pajautimą tokios būsenos kokią norite jausti.

Įrodyta, kad sąmoningumo praktikos, tokios kaip meditacija ir gilus kvėpavimas, pagerina širdies darną, nes mažina stresą ir didina samoningumą. Taikydami šias praktikas asmenys gali labiau prisitaikyti prie savo emocijų ir fizinės būsenos, todėl jie gali geriau reguliuoti savo reakciją į stresorius.

Tyrimai rodo, kad sąmoningumo praktikos taip pat gali teigiamai paveikti širdies ir kraujagyslių sveikatą, nes pagerina kraujospūdį ir  širdies susitraukimų dažnio kintamumą.

Be širdies darnos gerinimo, sąmoningumo praktikos taip pat gali duoti daug kitų privalumų, įskaitant didesnį dėmesį ir koncentraciją, geresnę miego kokybę, geresnius santykius su kitais ir geresnę bendrą savijautą.

Norint pasiekti širdies darną per sąmoningumo praktikas, svarbu rasti jums tinkantį metodą ir padaryti jį nuolatine jūsų kasdienybės dalimi. Tai gali gali būti meditacija, joga, kvėpavimo pratimai, dienorasčio rašymas arba tiesiog reguliarios  pauzės per dieną, kad pajaustumėte savo kvėpavimą ir kūno pojūčius.

Taip pat naudinga užsiimti sąmoningais judesiais, tokiais kaip joga ar tai chi, taip pat leisti laiką gamtoje ar klausytis raminančios muzikos. Tai naudinga ieškant pusiausvyros tarp proto ir kūno.

Svarbu pažymėti, kad nors širdies darnos praktika gali turėti naudos bendrai gerovei ir širdies sveikatai, jos neturėtų pakeisti būtinos medicininės priežiūros ar gydymo dėl bet kokių esamų širdies ligų.

 

Praktiniai patarimai, kaip įtraukti širdies koherencijos metodus į kasdienį gyvenimą

Kiekvieną dieną keletą minučių praktikuokite širdies koherentiškumo pratimus

Širdies koherentiškumo pratimų įtraukimas į kasdienį gyvenimą gali turėti teigiamos įtakos bendrai savijautai. Svarbu pradėti nuo trumpų pratimų ir palaipsniui didinti praktikos trukmę bei dažnumą.

Vienas iš būdų tai padaryti – kiekvieną dieną skirti kelias minutes, kad sutelktumėte dėmesį į kvėpavimą ir atkreiptumėte dėmesį į širdies sritį. Tai galima padaryti sėdint arba gulint patogioje padėtyje. Pradėkite kelis kartus giliai įkvėpdami, tada sutelkite dėmesį į širdies sritį ir giliai įkvėpkite į tą sritį. Pastebėkite bet kokius pojūčius ar emocijas, kurios gali kilti ir nevertinkite ir nesipriešinkite joms. Tiesiog stebėkite ir kelias minutes toliau sutelkite dėmesį į gilų, sąmoningą kvėpavimą širdies srityje.

Su laiku, galite palaipsniui didinti šios praktikos trukmę ir dažnumą per dieną. Taip pat gali būti naudinga įtraukti kitus metodus, pavyzdžiui, teigiamas afirmacijas ar vizualizacijas, sutelkiant dėmesį į širdies sritį.

Nepamirškite, kad šią praktiką geriausia atlikti su kantumu ir atjauta, nes gali prireikti laiko, kol ji taps įprasta jūsų kasdienybės dalimi.

Supraskite savo kūno fizinius pojūčius, kai kasdieniniame gyvenime jaučiate stresą ar nerimą

Širdies koherentiškumo pratimai kuriuos galite įtraukti į savo kasdieybę gali būti ir visai paprasti tokie kaip , trumpam sustoti ir suvokti fizinius pojūčius savo kūne, kai jaučiate stresą ar nerimą. Šis suvokimas gali padėti sureguliuoti nervų sistemą ir sukelti ramybės jausmą.

Pirmiausia suraskite patogią sėdėjimo padėtį ir užmerkite akis, jei galite. Keletą kartų giliai įkvėpkite ir sutelkite dėmesį į kiekvieną įkvėpimą ir iškvėpimą.

Tada sutelkite dėmesį į kūno vietas kurioje jaučiate fizinę įtampą arba diskomfortą, ir švelniai sutelkdami ten savo dėmesį pajausktie kaip bet kokia įtampą išlaisvėja ir išeina iš jūsų kūno.

Galiausiai atkreipkite dėmesį į širdies sritį, vizualizuodami, kaip ji spinduliuoja šilumą ir šviesa. Įsivaizduokite, kad jaučiate lengvumą ir iškvepiate bet kokį stresą ar nerimą. Kelias minutes ir toliau sutelkite dėmesį į pojūčius širdies centre, tada lėtai atmerkite akis ir grįžkite į dieną su ramybės ir aiškumo jausmu.

Sutelkite dėmesį į gilų kvėpavimą ir sąmoningą meilės ir dėkingumo siuntimą savo širdies centrui.

Tai galima padaryti susiradus patogią sėdėjimo ar gulėjimo padėtį, užmerkus akis ir uždėjus vieną ranką ant krūtinės centro. Giliai įkvėpkite per nosį, pripildydami plaučius ir išpūsdami pilvą, tada visiškai iškvėpkite per burną.

Su kiekvienu įkvėpimu įsivaizduokite, kad įtraukiate mylinčią, palaikančią energiją, o kiekvienu iškvėpimu – siunčiate meilę ir dėkingumą širdies centrui. Tęskite šį gilų kvėpavimą keletą minučių, sutelkdami dėmesį į meilės ir dėkingumo jausmą širdies centre. Darykite tai tol, kol pastebėsite fizinį ir emocinį pokytį ir pajaustite ramybę ir atsipalaidavimą.

Taip pat galite įsivaizduoti ryškią ar raminančią spalvą, susijusią su širdimi, pavyzdžiui, žalią arba rožinę.

Svarbu nuosekliai praktikuoti šią techniką, kad ji taptų įpročiu ir iš tikrųjų gauti naudos iš jos poveikio bendrai savijautai.

Įtraukite širdies koherencijos praktiką į savo kasdienybę

Vienas iš praktinių patarimų, kaip įtraukti širdies darnos praktikas į savo kasdienį gyvenimą, yra kiekvieną dieną skirti laiko praktikai. Tai gali būti pirmas dalykas ryte, per pietų pertrauką arba prieš miegą. Per šį laiką sutelkite dėmesį į gilų kvėpavimą ir atkreipkite dėmesį į fizinį širdies plakimo pojūtį.

Kai jaučiate stresą, nerimą, įtampą skirkite kelias minutes pauzei ir suvokite kvėpavimą bei širdies plakimą. Arba kai turite priimti sprendimą prieš tęsdami skirkite šiek tiek dėmesio savo širdžiai.

Taip pat gali būti naudinga prisiminti apie širdies koherentiškumo praktikų naudą, pavyzdžiui, geresnę savijautą ir energijos prisipildymą, kaip motyvaciją įtraukiant juos į kasdienį gyvenimą.  Taip pat naudinga yra susirasti bendraminčių grupę, kurie taip pat praktikuoja arba turėti draugą su kuriuo galite dalintis praktikomos ir jų naudomis, taip pat gali padėti širdies koherentiškumo praktikas paversti įprasta kasdienio gyvenimo dalimi.

Širdžiai tinkami maisto produktai, skirti geresnei sveikatai

Maistas prisidedantis prie sveikos širdies palaikymo yra maistas, kuriame gausu skaidulų, sveikų riebalų ir antioksidantų. Tai vaisiai, daržovės, sveiki grūdai, ankštiniai augalai, riešutai ir sėklos, liesi baltymų šaltiniai, tokie kaip žuvis ir paukštiena, taip pat augaliniai aliejai, tokie kaip alyvuogių aliejus.

Skaidulos padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Sveikieji riebalai, esantys tokiuose maisto produktuose kaip avokadai, riebi žuvis ir riešutai, gali pagerinti cholesterolio kiekį ir sumažinti uždegimą. Vaisiuose ir daržovėse esantys antioksidantai gali apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.

Be širdžiai suderintos mitybos, svarbu apriboti arba vengti perdirbto maisto, kuriame yra daug pridėtinio cukraus ir nesveikų riebalų, bei nesaikingo alkoholio vartojimo. Reguliarus fizinis aktyvumas taip pat būtinas norint išlaikyti sveiką širdį.

Apibendrinimas

Kai sutelkiame dėmesį į savo širdies ritmą, galime įnešti pusiausvyrą ir harmoniją į savo fizines, emocines ir psichines būsenas. Tyrimai parodė, kad širdies darnos didinimas gali pagerinti fiziologinį funkcionavimą, pagerinti nuotaiką ir pažinimo gebėjimus.

Puoselėdami teigiamus santykius su savo širdimi per tokias praktikas kaip gilus kvėpavimas ir teigiami teiginiai, galime pasinaudoti jos įgimtu intelektu ir išmintimi. Širdis nėra tik kraujo siurblys; tai energetinė jėga, jungianti mus su savimi ir mus supančiu pasauliu.

Širdies darnos praktikos įtraukimas į mūsų kasdienį gyvenimą gali turėti didelį poveikį mūsų sveikatai ir laimei. Taigi skirkite šiek tiek laiko, kad prisiderintumėte prie savo širdies ritmo ir pamaitintumėte jos galią savo gyvenime. Visa jūsų esybė jums už tai padėkos.

Parašykite komentarą